Varhaiskasvatukseen ja koululaisten iltapäivätoimintaan hakeminen 15.4. mennessä
Varhaiskasvatukseen ja koululaisten iltapäivätoimintaan hakeminen on käynnissä. Varhaiskasvatusta tarjotaan Lapinniemen päiväkodissa, Louen ja Kirkonkylän ryhmäperhepäiväkodeissa, sekä palvelusetelillä päiväkoti Pikku-Peikon Pesässä Tervolassa, Pilke Virrassa Keminmaassa ja Pilke Revontulessa Rovaniemellä.
Haku 1.8. alkavaan varhaiskasvatukseen on vuosittain 15.3. -15.4. Haku koskee vain uusia lapsia ja esikoululaisia, jotka tarvitsevat esiopetusta täydentävää varhaiskasvatusta. Hakeminen tapahtuu Wilmassa.
Lisätietoja varhaiskasvatusjohtajalta p. 040 518 4791 sekä kunnan verkkosivuilta.
Koululaisten iltapäivätoimintaan voivat hakea kaikki 1. ja 2. luokan oppilaat. Toimintaa tarjotaan Kirkonkylällä ja Louella. Hakeminen tapahtuu Wilmassa. Hakulomake on näkyvissä 15.4.2025 saakka.
Lisätietoja iltapäivätoiminnan koordinaattorilta 040 151 9770 sekä kunnan verkkosivuilta löytyvästä iltapäivätoimintasuunnitelmasta.
Jaa sivu eteenpäin